OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.08.2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 sierpnia 2018 r.

• Dziś Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi pielgrzymującymi do Piekar. Prośmy dla nich o dobrą pogodę oraz o obfite owoce pielgrzymowania.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę przypada wspomnienie NMP, Królowej, a w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza o godz. 13.30 będzie sprawowana do Bożej Opatrzności za wstaw. św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Dożynek. Korowód dożynkowy wyruszy już około godz. 13.00 od tegorocznych Starostów – Bożeny i Pawła Świerkot. Po Mszy św. dalsza część radosnego świętowania na parkingu obok szkoły. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej i Jordanii – są jeszcze wolne miejsca. Zaliczkę należy wpłacić do 30 sierpnia br.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o św. Jacku, o św. Piusie X oraz o róży, którą dziś kobiety ofiarują Matce Piekarskiej.
  • Trwa XII Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do udziału – wstęp zawsze wolny!
  • Dziękuję za przekazane już okulary na potrzeby misji – akcja będzie trwać jeszcze do połowy września.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za piękne kwiaty składam Rodzinom: Dyrda, Kołoczek i Gruszka.