OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.11.2017

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2017 r.

• Dziś przeżywamy w Kościele ogłoszony przez Papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Witamy wśród nas ks. dr. Krzysztofa Borowca, który wygłosi kazania i zachęci nas do bardziej odważnego śpiewania. Chcemy dzisiaj dziękować Organistom oraz wszystkim, którzy pięknie śpiewają za ich posługę. Kolekta przeznaczona będzie na przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, ale również św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Zapraszam całą Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00, w czasie której kandydaci zostaną włączeni do grona pełnoprawnych ministrantów, a starsi spośród nich uroczyście przyjmą białe alby. W środę wspominamy św. Cecylię – patronkę Muzyki Kościelnej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana także w intencji wszystkich Organistów. Muzyków po Eucharystii zapraszam na skromny poczęstunek na Probostwie. W piątek wspominamy św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Po Mszy św. szkolnej zapraszam do pozostania w kościele Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W sobotę przypada 1 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Edwarda Słupika – Msza w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Abp serdecznie zaprasza na odpust do Katedry. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Zachęcam do obejrzenia w kinach filmu „SPRAWA CHRYSTUSA” oraz do udziału w rekolekcjach ze Słowem Bożym w Kokoszycach. 24.11. w Spodku odbędzie się Koncert „POLSKA DLA ŚWIATA”, 28.11. na Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa o Muzyce Liturgicznej. Szczegóły na plakatach w Gablotce.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym jako dodatek znajdziemy Kalendarz na rok 2018 ze św. Józefem. Polecam artykuł o dramatycznej liczbie samobójców w Polsce oraz inny o tym, że jesteśmy narodem miłosiernym.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę oraz ułożenie kwiatów składam Rodzinom: Macoń, Pistelok, Wolny i Łakota.