OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.06.2019

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
2 czerwca 2019 r.

  • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Dzień Dziękczynienia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • O godz. 14.20, w ramach Nabożeństwa Czerwcowego, odprawimy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tygodniu Nowenna będzie po Mszy św.
  • W poniedziałek wspominamy św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego, a w sobotę św. Jadwigę Królową.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo zwłaszcza dla dzieci w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek 7.06 od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. O godz. 20.00 odprawiona będzie Msza św. młodzieżowa.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do katowickiej katedry oraz Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek o pierwszej wizycie św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, nasza gazetka oraz czasopisma misyjne.
  • Ks. Wojciech Bartoszek zaprasza od 10 do 14 czerwca na rekolekcje Apostolstwa Chorych – szczegóły w gablotce.
  • Procesja Bożego Ciała 20.06.2019 r. wyruszy po Mszy św. polowej o godz. 8.30 na ul. Wyzwolenia 77 (przy sklepie), II ołtarz na ul. Skotniczej, III na ul. Wyzwolenia 105 (przy Kwiaciarni) i IV przy nowym garażu OSP. Bardzo dziękuję za chętną zgodę odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze, ale proszę o zaangażowanie się nie tylko wyznaczonych osób, lecz wszystkich sąsiadów.
  • Najbardziej gorliwym ministrantem w miesiącu maju był Michał Larysz, a kandydatem – Wiktor Piszczek. Gratulujemy!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Słomka, Mrukwa i Muras.