OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.01.2019

II NIEDZIELA ZWYKŁA
20 stycznia 2019 r.

  • Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy dzisiaj II Niedzielę zwykłą. Duchowo łączymy się także z Panamą, gdzie rozpoczęły się już Światowe Dni Młodzieży. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od poniedziałku powracamy już do normalnych godzin odprawiania Mszy św. Zachęcam do udziału i gorliwej modlitwy – zwłaszcza za nasze Babcie i Dziadków, którzy będą obchodzić swoje święto. Kancelaria parafialna będzie czynna w zwykłych godzinach, czyli w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej.
  • W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Agnieszkę, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek nawrócenie św. Pawła, a w sobotę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • Po świąteczno-kolędowej przerwie zapraszam w sobotę na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W nocy z 26 na 27 stycznia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży w łączności z ojcem świętym Franciszkiem w ramach akcji „Panama na Śląsku”.
  • Zachęcam do odwiedzenia pięknej szopki w Katowicach-Panewnikach. W przyszłą niedzielę odbędzie się tam o godz. 14.00 doroczna adoracja Apostolstwa Chorych.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o kościele i polityce, o Światowych Dniach Młodzieży, a także obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Jest także Mały Gość Niedzielny, a w nim obrazek z modlitwą wnuka za babcię i dziadka oraz L’Osservatore Romano.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Macoń, Wolny, Łakota i Pistelok.