OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05.2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018 r.

• W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą Okres Wielkanocny, wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu. W naszej archikatedrze odbędzie się dzisiaj tradycyjne już radosne świętowanie jubileuszów małżeńskich.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki.
  • W ostatnim pełnym tygodniu maja zachęcam wszystkich do gorliwego udziału w Nabożeństwach Majowych. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam ministrantów i chętnych do służenia nowych kandydatów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Mężczyźni i Młodzieńcy będą pielgrzymować do Piekar Śl., a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuły: Dokąd zmierza Europa?, czyli o powrocie pogaństwa; Jak Polacy oceniają niedziele bez handlu? Jest też nasza parafialna gazetka oraz czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek dla kibiców piłki nożnej o Mundialu 2018.
  • 22 maja w GOK-u w Suszcu odbędzie się bezpłatne Badanie Układu Krążenia. Wójt Gminy Suszec informuje, że w środę, 23 maja br. na terenie sołectwa Kryry zostanie przeprowadzona nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły w gablotce.
  • Procesja Bożego Ciała przejdzie w tym roku ulicami: Krętą, Nierad (w stronę Mizerowa) i Wyzwolenia z powrotem do kościoła. Już teraz dziękuję tym, którzy zgodzili się przygotować ołtarze.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego składam Rodzinom: Mocko i Klapsia oraz dwóm Rodzinom Przontka.