OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.08.2017

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 sierpnia 2017 r.

• Witamy w naszej parafii ks. Alojzego Malcherczyka, Sercanina, który wygłosi do nas Słowo Boże. Pracuje na Ukrainie – w Miropolu remontuje kościół pw. św. Antoniego i buduje nową świątynię pw. św. o. Pio. Po Mszy św. przeprowadzi pod kościołem zbiórkę na dokończenie tej budowy.
  • Dziś Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do Piekar. Prośmy o dobrą pogodę i bezpieczeństwo na czas tego modlitewnego spotkania oraz o obfite owoce pielgrzymowania do piekarskiego sanktuarium.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • W poniedziałek wspominamy św. Piusa X, we wtorek przypada wspomnienie NMP, Królowej, w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
  • Trwa XI Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony jest na plakacie w gablotce.
  • 27 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele ewangelickim w Pszczynie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Bilety w cenie 15zł można nabyć w Pszczyńskim Centrum Kultury bądź w Parafii Ewangelickiej. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie.
  • W przyszłą niedzielę Msza o godz. 13.30 będzie sprawowana do Bożej Opatrzności za wstaw. św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Dożynek. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W środę, 30 sierpnia ministranci naszej archidiecezji będą w Katowicach przeżywać swoją pielgrzymkę. Postaramy się do niej dołączyć, zwłaszcza, że trzech ministrantów z naszej parafii po raz pierwszy brało udział w wakacyjnych rekolekcjach. Proszę już teraz rodziny ministrantów o zaplanowanie tego wyjazdu. Początek o godz. 9.00.
  • Parafia Kobielice organizuje wycieczkę do Warszawy w dniach 6-8.10.2017 r. Koszt 430 zł /os. Szczegóły w gablotce.
  • Polecam prasę katolicką – kolejny nr Gościa Niedzielnego, w którym m.in. przedstawiono bogate owoce Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a bp Ryś bardzo ciekawie opowiada o koronacji jasnogórskiej ikony NMP.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejsze Święto składam Rodzinom: Łazarczyk, Szklanny, Paszek i Kudła. W piątek 25.08, o godz. 16.00, proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia przed Dożynkami mieszkańców ulicy Wyzwolenia (od Suszca do kościoła) i ulicy Nierad (od Suszca do ul. Pawła Garusa).