OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA
21 stycznia 2018 r.

  • Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy z ufnością, aby kiedyś nastała jedna Owczarnia i Jeden Pasterz. Pamiętajmy również o Babciach i Dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie opłat koniecznych do uregulowania na nowy rok w Kurii oraz w Urzędzie Gminy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła, a w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • Przypominam, że po zakończeniu kolędy powracamy do popołudniowych Mszy św. o godz. 17.00 (z wyjątkiem wtorku – o godz. 8.00). Okazja do spowiedzi – szczególnie dla dzieci i młodzieży przed feriami – pół godziny przed Mszą św.
  • W sobotę (27.01.2018) odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Niesłyszących do Panewnik. Początek w Bazylice o godz. 12.00.
  • Do 28 stycznia można jeszcze odwiedzać Piekarskie Betlejem. To żywa i ruchoma szopka pod gołym niebem na Rajskim Placu (obok bazyliki).
  • W przyszłą niedzielę (28.01.2018) na adorację przy żłóbku w Panewnikach zaprasza Apostolstwo Chorych. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Druga edycja rocznych Studiów Podyplomowych Rodziny na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach rozpocznie się od połowy lutego 2018 r. Studia przeznaczone są dla świeckich, którzy chcą zaangażować się w posługę jako doradcy życia rodzinnego oraz dla wszystkich osób zainteresowanych problematyką rodziny. Szczegóły zapisów – na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie ciekawe artykuły o pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru oraz o realnej szansie na lepszą ochronę życia w naszym kraju. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę zespołu Małe TGD – od tego numeru cena wzrasta do 5zł. Bóg zapłać tym, którzy już zapłacili za prenumeratę – pozostałych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Są również nowe czasopisma misyjne.
  • Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina o obowiązku przeprowadzenia okresowych czyszczeń i kontroli przewodów kominowych, który dotyczy również budynków jednorodzinnych. Za te czynności odpowiedzialny jest właściciel/zarządca nieruchomości. Pełny tekst apelu znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Drożdż, Krawczyk, Otremba i Golda. Dziękuję również GRUPIE 3 (ul. Nierad – od Suszca do Państwa Małek, ul. Skotnicza, ul. Wilcza) za piękne odśnieżenie kościoła…