OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2019

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 kwietnia 2019 r.

Niech prawda o tym, że Zmartwychwstały Pan
przez swoją Krew wykupił nas z rąk śmierci,
zrodzi w sercu głębię radości i nadziei.
Niech Jezus Chrystus prowadzi
w kroczeniu drogami wiary,
przekonując o potędze swojej miłości!

• W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory połączone z Nowenną na godz. 14.30.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na WTUŚ i KUL.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro w ramach Nieszporów, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • We Wtorek Wielkanocny (23.04) zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 – szczególnie wszystkich uczestników Parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Sali „Pod Gruszą”, na które zapraszam także wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W parafii Brzeźce o godz. 11.00 odbędzie się Konwent Wielkanocny.
  • Ze względu na Oktawę Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha będziemy obchodzić we wtorek 30 kwietnia. W czwartek po Mszy św. przy krzyżu Misyjnym pomodlimy się za wstawiennictwem św. Marka o dobre urodzaje.
  • II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas. Tradycyjnie odbędzie się również liczenie wiernych oraz wielkanocne Emaus – spotkanie rodzin Domowego Kościoła.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o Jerozolimie z pięknymi zdjęciami miejsc świętych oraz porady jak nie nudzić się na Mszy św. Jest także Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycja kwiatowe, Strażakom – za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Kościelnemu, Organistom, Scholi i Młodzieży za posługę, piękne śpiewy w czasie Triduum i czuwanie przy Bożym Grobie. Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Małys, Stryjniak, Janduda, Waleczek, Kudła i Strządała.