OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.06.2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 czerwca 2020 r.

  • Trwając w modlitwie o ustanie Pandemii przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • Przypominam, że nie obowiązuje już dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii. Chociaż zostały zniesione ograniczenia liczby wiernych, nadal należy mieć zasłonięte usta i nos, Komunię świętą zalecamy przyjmować na rękę albo w sposób duchowy, a znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek uczniowie naszej szkoły zakończą ten skomplikowany nieco rok szkolny i katechetyczny – zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 8.00.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w normalnych godzinach. Zachęcam jednak do kontaktu telefonicznego lub mailowego – także w godzinach urzędowania kancelarii, aby wcześniej przygotować stosowne dokumenty lub wyjaśnić wątpliwości.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona również na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary – te przekazywane w kościele, a także przelewane na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także tym, którzy już wyjaśniają kwestie opłat cmentarnych. Zachęcam pozostałych do sprawdzenia na naszej stronie w zakładce „Cmentarz”, jaki jest status grobów naszych bliskich. Przypominam także o nowej zakładce „Ofiara na parafię” – nawet będąc na wakacyjnym wyjeździe zawsze możemy wesprzeć potrzeby naszej wspólnoty.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o udziale kardynała Wojtyły w Soborze Watykańskim II oraz o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych. Jest też Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam dwóm rodzinom Wolnik oraz rodzinie Hoły.