OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.07.2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 lipca 2019 r.

  • Dziś parafia Brzeźce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma o godz. 11.00, a odpustowe Nieszpory o godz. 16.00. W związku z tym u nas nieszporów nie będzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na środki transportu na misjach.
  • Dzisiejsza niedziela tradycyjnie już rozpoczyna tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców oraz za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. We wspomnienie św. Krzysztofa (25.07) i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto św. Marii Magdaleny, we wtorek Święto św. Brygidy, w środę Wspomnienie św. Kingi, w czwartek Święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, a w piątek Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia Suszec zaprasza na odpustową Mszę św. o godz. 11.00 przy kapliczce św. Anny na Sikowcu.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. piękny artykuł o tym jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie, tekst o Lewoczy – sanktuarium maryjnym na Słowacji oraz ciekawy projekt wprowadzenia paszportów do… Sosnowca. Na okładce znajdziemy także szczegóły akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielom Rodzin: Jarczyk, Klimek, Musiolik, Orlik i Gruszka. Dziękuję szczególnie za pomoc przy wykoszeniu trawy wokół kościoła, parkingów, przystanku i całego probostwa. Dziękuję także za sprawne posprzątanie powalonego przy drodze drzewa.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie, by kierowali do prowadzących sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w niedzielnej Mszy św.