OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.10.2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
21 października 2018 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

• Dziś pod hasłem „Pełni Ducha i posłani” przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś tradycyjnie w różnych językach. Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Parafia Kobielice zaprasza w piątek 26.10 o godz. 18.45 na Młodzieżowy Wieczór Uwielbienia. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Apostolstwo Chorych organizuje w maju 2019 r. na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Szczegóły na stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Będziemy też obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo ciekawą refleksję nad godnym przystępowaniem do Komunii św. oraz artykuł o synodzie w Rzymie i o młodych w akcji – czyli o działalności KSM. Polecam także Kalendarz Gościa Niedzielnego z Aniołami na rok 2019.
  • Przy prasie pojawiły się Kartki Wypominkowe – można już sobie zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i składać w zakrystii. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Maślorz, Blaut, Szafarz i Farana. Dziękuję również Strażakom, którzy ostatnio unieszkodliwili gniazda os; panu Szlezakowi, który naprawił nasz konfesjonał oraz firmie Braciki, która pięknie przycięła drzewa i krzewy wokół naszego kościoła.