OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.03.2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI
22 marca 2020 r.

• Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Wody.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przy prasie katolickiej można już dziś zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy podejmą to szczytne dzieło.
  • W nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni, dlatego od poniedziałku (30.03) Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Ze względu na ogłoszony stan epidemii nie odbędą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Zachęcam do korzystania z szeregu możliwości, które pojawiają się w radiu, telewizji i Internecie. Pomóżmy osobom starszym, by i one mogły przygotować się na Święta.
  • Przypominam, że okazja do Spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. Roztropnie zatroszczmy się o to wcześniej, póki liczba wiernych nie przekracza 50 osób…
  • Planowana na 30.03.2020 r. Uroczystość Bierzmowania także zostanie przesunięta na późniejszy termin, o którym poinformujemy.
  • Polecam prasę katolicką. Jest jeszcze Gość Niedzielny z poprzedniej niedzieli, Mały Gość Niedzielny, czasopisma Misyjne i nasz Karolowy Periodyk. Na naszej stronie internetowej znajdziemy informację, jak pobrać aktualną, darmową, elektroniczną wersję Gościa Niedzielnego.
  • Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Góra, Kaczyński, Szymik i Król.