OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.04.2018

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 kwietnia 2018 r.

• IV Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Cały ten tydzień będzie Tygodniem Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Niedzielne Nieszpory na godz. 14.20.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, a w środę Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu po Mszy św. odprawimy przy Krzyżu Misyjnym Nabożeństwo o urodzaje.
  • W przyszłą sobotę, która rozpoczyna długi weekend, wyjątkowo zapraszam na godz. 10.00, na wycieczkę rowerową Dzieci Maryi i Ministrantów. Zachęcam również Rodziców do wysłania dzieci na wakacyjne rekolekcje. Szczegóły na ten temat można znaleźć tutaj: http://rekolekcje.dmak.info,  http://dziecimaryi.pl/aktualnosci/rekolekcje-2018/
  • XV nocna piesza pielgrzymka z Piekar Śl. do Częstochowy odbędzie się z 28/29 kwietnia br. Szczegóły na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.
  • W przyszłą Niedzielę – V Wielkanocną – kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W lipcu br. wyruszy z Parafii św. Stanisława w Suszcu Piesza Dekanalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Podano już teraz dwa warianty pielgrzymki: I – Suszec – Jasna Góra (07.07.2018-13.07.2018);  II – Chechło – Jasna Góra (10.07.2018-13.07.2018).
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawy artykuł o Benedykcie XVI i bezpłatny dodatek – najnowszą adhortację apostolską papieża Franciszka o świętości. Polecam także Małego Gościa Niedzielnego, który już przygotowuje nie tylko dzieci do maryjnego miesiąca maja.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Smołka, Sinka, Zimnol i Orlik.
  • Raz jeszcze dziękuję tym, którzy ciężko pracowali przy rozbiórce naszych starych toalet, a byli to: Pan Rafał Maryjosz – Firma Marmasz z Grzawej oraz nasi Parafianie – Firma Malcharek i Pan Rafał Piszczek. Za wykonaną pracę nie wzięli ani złotówki! Tym bardziej serdeczne „Bóg zapłać”. Gdyby wszyscy Parafianie tak pomagali Proboszczowi, w ogóle nie musiałby mówić o pieniądzach…