OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.10.2017

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 r.

• Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na specjalne Misyjne Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś przez młodzież w różnych językach.
  • W sobotę obchodzimy Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcam do modlitwy różańcowej oraz do pozostania w miarę możliwości na wieczornej Eucharystii. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 na zbiórkę Ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta przeznaczona będzie potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o naprotechnologii oraz o głoszeniu Dobrej Nowiny bez pieniędzy i bez elektronicznych mediów w Skandynawii. Są jeszcze czasopisma misyjne oraz Kalendarz z Gościa Niedzielnego na rok 2018.
  • Wciąż zbierane są podpisy popierające obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” – listy i sam projekt ustawy są wyłożone przy prasie katolickiej. Znajdziemy tam również kartki wypominkowe, na których możemy czytelnie wypisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.
  • Muzeum Zamkowe zaprasza na koncerty w Pszczynie. Organizowana jest pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę, rekolekcje dla maturzystów, VII Kongres Katolickich Ruchów oraz promocja nowych publikacji Ks. Prof. Jerzego Szymika. Szczegóły na plakatach w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
  • Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Morcinek, Sojka, Latanik i Stronczek.