OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.12.2019

IV NIEDZIELA ADWENTU
22 grudnia 2019 r.

• Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Jutro o godz. 17.00 odprawimy ostatnie Roraty. Zapraszam zwłaszcza te dzieci, które zgromadziły wszystkie obrazki na roratniej planszy. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek w godz. 9.00-11.00 oraz 15.00-16.45. Gdy zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego wieczoru. Niech nie zabraknie przede wszystkim wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd.
  • Na godz. 23.15 zapraszam na czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu tradycyjnie poświęcimy także owies.
  • Zapraszam na Msze św. przez całą Oktawę Narodzenia Pańskiego. W piątek przypada Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – można przynieść do poświęcenia wino; w sobotę obchodzimy Święto Św. Młodzianków. Na godz. 9.00 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo, odbędzie się również losowanie głównej nagrody roratniej.
  • Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego wiele interesujących artykułów, duży dodatek wigilijny oraz specjalny list papieża Franciszka wyjaśniający symbolikę żłóbka (cena 10 zł). Jest także nowy numer Małego Gościa z opisem Wigilii i Świąt w rodzinie Wyszyńskich, oraz Kostką „ABC Miłości”. Przy prasie można jeszcze zaopatrywać się w opłatki oraz małe świece Caritas w cenie 5 zł.
  • Widowisko „Betlejem w Spodku” odbędzie się 28 grudnia br. o godz. 18.00. Ostatnie bilety w cenie 50 zł wraz z płytą CD są do nabycia dzisiaj w zakrystii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Blaut, Szafarz, Krzych i Kupny.
  • Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom już dziś składam serdeczne życzenia Błogosławionych, spokojnych i radosnych Świąt!