OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.02.2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lutego 2020 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz księdza Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • Środę  Popielcową rozpoczniemy z całym Kościołem okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem, rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W piątek rocznicę Urodzin będzie obchodzić ks. bp Marek Szkudło. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie to nabożeństwo i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przyszła niedziela, to już I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta w tym dniu będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii. Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas ks. Kazimierz Musioł – doktorant na KUL.
  • W piątek, 6 marca, o godz. 17.30 odbędzie się ważne spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Fatimy. Obecność obowiązkowa.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o sensie wielkopostnych umartwień oraz o nowej adhortacji papieża Franciszka. Jest też Mały Gość Niedzielny i nasza parafialna gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pyciak, Wojtas, Kaletka i Krzystolik. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego posprzątania ściętych na naszym cmentarzu drzew.