OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06.2019

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 czerwca 2019 r.

  • Trwając w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • O godz. 14.20 odprawimy Nieszpory połączone z krótkim nabożeństwem eucharystycznym i procesją teoforyczną. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej również odbędą się krótkie nabożeństwa z procesją wokół kościoła. Zapraszam szczególnie dziewczynki z koszyczkami kwiatów oraz Dzieci Pierwszokomunijne.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze.
  • W przyszłą niedzielę Parafia Suszec zaprasza na spotkanie modlitewne w „Ogrodzie Maryi” z okazji 12 rocznicy powstania Legionu Maryi, 11 rocznicy Apostolatu MTA ze wspomnieniem 7 rocznicy śmierci ks. kan. Jerzego Kolona. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Jest jeszcze czerwcowy nr Apostolstwa Chorych, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali przygotować piękne ołtarze na Boże Ciało oraz przystroili okna swoich domów na trasie procesji. Dziękuję Strażakom za niesienie baldachimu i lampionów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem, Szafarzowi, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Pierwszokomunijnym oraz młodszym dzieciom, Organiście, Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję także za przekazanie pięknych kwiatów z ołtarzy do kościoła.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę!