OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.09.2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
23 września 2018 r.

• „Kto chce być pierwszym, niech będzie sługą wszystkich” – usłyszymy dziś w Ewangelii. Prośmy Boga o dar pokornego serca. Pomódlmy się też o dobre owoce pielgrzymki Papieża Franciszka na Litwę i do Estonii. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W środę, we wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą. W czwartek wspominamy św. Wincentego á Paulo, w piątek św. Wacława, a w sobotę obchodzimy święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek o godz. 15.00 po raz kolejny możemy włączyć się w akcję „Koronka na ulicach miast świata”. Możemy przyjść do kościoła, możemy pomodlić się przy kapliczkach i krzyżach, albo w naszych domach – zwłaszcza z chorymi i starszymi parafianami. Dzwon przypomni nam o tej modlitwie. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W następną sobotę, 6 października, odbędzie się wiele wydarzeń – m.in. Pielgrzymka „Żywego Różańca” do Katedry, Pielgrzymka Nauczycieli do Piekar i Czuwanie Młodych na Jasnej Górze. Szczegóły znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Zaproszenia”.
  • Rozpoczęliśmy już przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2019. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – zapraszam do zamawiania. Kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach. Można także uregulować opłaty cmentarne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, dlaczego trzeba modlić się za kapłanów i obrazek z modlitwą oraz artykuł o peregrynacji relikwii Świętej Tereski. Jest nowy Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym kolorowym różańcem, który już niebawem się przyda na nabożeństwach, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • W imieniu Ks. Bpa Dariusza Kałuży i wszystkich Papuasów dziękuję serdecznie za przekazane okulary – na pewno wielu ludziom ułatwią życie i umożliwią normalne funkcjonowanie.
  • Zaprasza się mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w środę, 26 września, o godz. 18.00 w remizo-świetlicy. Tematem będzie omówienie zadań do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego w 2019 r.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Janduda, Orlik i Staniek. Dziękuję także Złotym Jubilatom – Państwu Piontek za piękny kosz z 50 różami, a pani Stefanii Młotek za posprzątanie i uporządkowanie terenu wokół naszej Groty Maryjnej.