OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.03.2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24 marca 2019 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to już tradycyjnie Dzień Świętości Życia. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. W czasie Mszy św. popołudniowej będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W sobotę wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi. Parafia Suszec zaprasza na Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 13.00 w kościele. W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. znajdziemy rachunek sumienia (oparty o dary Ducha Świętego) oraz ciekawe artykuły o spowiedzi i o spowiedniku św. Siostry Faustyny – ks. Michale Sopoćko. Jest też Mały Gość Niedzielny z naklejkami do wielkopostnego kalendarza i czasopisma Misyjne. Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas w cenie 6 zł.
  • 12 kwietnia po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa poprowadzona drogami parafii Dekanatu Suszec. Do wyboru są dwie trasy: 40 km oraz krótsza 23 km. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 20.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.edk.org.pl
  • Aby wspomóc szpitale na misjach, nasza Parafia włączy się w akcję zbierania i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego. Można go składać do 13 kwietnia br. przy budynku gospodarczym. Szczegóły w gablotce.
  • Wójt Gminy Suszec zaprasza na spotkanie dotyczące realizacji programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 28.03 o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Orlik, Otremba i Czardybon.