OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
24 maja 2020 r.

• Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary przekazywane w kościele oraz przelewane na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od piątku w ramach wieczornej Eucharystii odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych transmitowanych w mediach.
  • Od 17 maja 2020 r. w naszym kościele w czasie liturgii (także w niedziele) może przebywać 25 osób. Miejsca dla wiernych są oznaczone kartkami. Pierwszeństwo udziału mają wierni, którzy zamówili intencję mszalną. W kościele należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą przyjmujemy na rękę. Przyjmując komunię należy odsłonić usta starając się nie dotykać zewnętrznej części maseczki. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W związku z epidemią nie ma w tym roku nabożeństw majowych, ale po każdej Mszy świętej możemy się włączyć w Litanię Loretańską. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w rodzinach.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Matki, w piątek wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, a w sobotę św. Jana Sarkandra.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z powodu pandemii nieco inaczej, ale odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Piekar Śląskich. Zachęcamy do śledzenia transmisji w mediach – szczegóły na stronie internetowej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuły o Wniebowstąpieniu Chrystusa, o tym czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników oraz o tym, jakie znaki poprzedzą paruję. Jest także Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka. Na stronie Gościa Niedzielnego dostępne jest specjalne darmowe e-wydanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Gorzko, Jurga i Garus.