OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017 r.

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Serca, a w Warszawie kończy się Narodowy Kongres Trzeźwości. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • We wtorek przypada wspom. św. męcz. Kosmy i Damiana – imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą. W środę wspominamy św. Wincentego á Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
  • W czwartek 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach i placach naszych miast.
  • W dniach 28.09.-01.10.2017 odbędzie się Ekstremalny Męski Weekend „NIEZŁOMNY24” w Beskidzie Niskim (woj. małopolskie). Będzie to doświadczenie wędrówki, górskiej natury, braterstwa i zmagania się ze sobą. Naszą inspiracją jest Jezus. To prawdziwy, niezłomny mężczyzna. Szczegóły i zapisy na stronie www.niezlomny24.pl
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Również w sobotę w Katowicach odbędzie się 37 Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie: nabożeństwo Słowa Bożego, Droga Krzyżowa, Msza Św. w katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, a na zakończenie koncert zespołu „niemaGOtu”.
  • Przypominam, że w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Księdza Proboszcza Edwarda Słupika z okazji 60 Rocznicy Urodzin. Po Mszy św. zapraszam Parafian do zgromadzenia się na cmentarzu, gdzie pobłogosławimy nowy nagrobek. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już miesiąc październik. Zapraszam na pierwsze nabożeństwo różańcowe, które odprawimy o godz. 14.20. W tygodniu (również we wtorek) nabożeństwa o godz. 17.30 poprowadzą dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego harmonogramu, który będzie wywieszony w gablotce oraz dołączony do październikowej gazetki. Obecność prowadzących jest w danym dniu obowiązkowa. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie Różańca możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, ale oni nie tracą nadziei na powrót współmałżonka; a także o pijaństwie, które jest ukrytą formą satanizmu i wiele innych ciekawych artykułów. Przy prasie katolickiej są wyłożone gotowe formularze, poprzez które możemy poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Korzystajmy z oferty festiwalu Fide et Amore. Najbliższy koncert – 29.09 w Skrzyszowie.
  • W poniedziałek, środę i czwartek w godz. 16.00-17.30 oraz po Mszy św. wieczornej można będzie zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Fojcik, Kumor i Siuta.