OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU
24 grudnia 2017 r.

 • Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Dzisiaj zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy – zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego wieczoru. Niech nie zabraknie nie tylko choinki, potraw i opłatka, ale również wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd
 • Na godz. 23.30 zapraszam na czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 • Zachęcam do udziału w Eucharystii przez całą Oktawę Narodzenia Pańskiego – wytrwajmy w stanie łaski uświęcającej. W środę przypada Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – możemy przynieść do poświęcenia wino; w czwartek obchodzimy Święto Św. Młodzianków. Na godz. 10.00 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo, będzie również losowanie głównej nagrody roratniej. Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Mimo Sylwestra koniecznie wygospodarujmy czas na udział w Eucharystii. Na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej. W tym dniu na godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Ze względu na odwiedziny kolędowe kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy nagłe można załatwić w poniedziałek i środę po porannej Mszy św.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym piękne komentarze do świątecznej liturgii oraz wiele innych ciekawych treści. Jest także nowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasz Karolowy Periodyk z planem kolędy oraz statystyką za rok 2017. Po każdej Mszy św. przy prasie można jeszcze zaopatrywać się w wigilijne opłatki oraz Kalendarze na rok 2018.
 • Kolędnicy Misyjni przejdą ulicami naszej parafii tylko 27 grudnia. Wszystkich już dziś zapraszamy na Uroczyste Nieszpory 6.01.2018 r. – w Misyjny Dzień Dziecka.
 • 28 grudnia o godz. 17.00 parafia Radostowice zaprasza na wspólne kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim. Szczegóły w gablotce.
 • Koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Bilety w cenie 40zł są do nabycia po Mszach św. w zakrystii.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na Święta składam Rodzinom: Dajka, Goraus, Młotek oraz dwóm rodzinom Biela. Dziękuję także wszystkim, którzy zbudowali piękną stajenkę, zorganizowali i zamontowali choinki oraz pomogli w udekorowaniu kościoła na te wspaniałe, świąteczne dni. Dziękuję panu Farana i jego pracownikom za remont posadzki przy głównym wejściu do kościoła i wykonanie nowego progu.
 • Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom składam serdeczne życzenia Błogosławionych Świąt!