OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.08.2019

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
DOŻYNKI W KRYRACH
25 sierpnia 2019 r.

  • Dziś w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę, która tym pracom towarzyszyła. Starostami tegorocznych dożynek są Państwo Katarzyna i Jan Wróbel, którzy symbolicznie w imieniu wszystkich rolników przyniosą do świątyni chleb i dożynkową koronę.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ze względu na dalszą część dożynkowego świętowania nie będzie dziś Nieszporów.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna, a w czwartek męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek (30.08) w Katedrze powakacyjne spotkanie będą przeżywać Ministranci. W sobotę (31.08) rozpoczną się Dożynki Jasnogórskie, a o godz. 21.00 na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie widowisko multimedialne Rapsodia Śląska. Szczegóły – na plakatach w gablotce i na stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza młodzież na godz. 14.00 do Katedry na powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • W następną sobotę (7 września) w Rudziczce odbędą się Sołecko-Gminne Dożynki, które rozpocznie Msza św. o godz. 13.00.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o cudach za wstawiennictwem NMP Częstochowskiej; o tym, co wybuchło na poligonie w Rosji oraz o niebezpiecznych próbach zmuszania kapłanów do złamania tajemnicy spowiedzi. Są też piękne zdjęcia z defilady w Katowicach i pielgrzymki piekarskiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Jarosz, Ściborski, Utrata i Pustelnik.
  • Dziękuję również Starostom i wszystkim ich współpracownikom za piękne przystrojenie kościoła na Uroczystości Dożynkowe.