OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.11.2018

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
25 listopada 2018 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w piątek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. szkolna.
  • W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz kontynuację programu duszpasterskiego pod hasłem: W mocy Bożego Ducha”. Ta sama tematyka będzie również towarzyszyć naszym Roratom, na które już serdecznie zapraszam (nie tylko dzieci). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Oprócz tradycyjnych datków możemy włączyć się w akcję Dzieci Maryi przynosząc ubrania dla biedniejszych od nas – od 2.12 do 9.12 do Kruchty naszego kościoła.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym polecam piękny tekst o Chrystusie Królu, który stał się Pokornym Sługą, o prawdziwym działaniu szczepionek. Znajdziemy w nim także bezpłatny dodatek – kalendarz na rok 2019. Jest także Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty i ciekawymi artykułami o Duchu Świętym i o św. Mikołaju.
  • Miło mi poinformować, że nasza parafianka – Oliwia Skaźnik zajęła I miejsce w Etapie Rejonowym XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Sojka, Dąbrowski, Siuta i Paszek.