OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.08.2018

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
DOŻYNKI W KRYRACH
26 sierpnia 2018 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. W czasie Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę, która tym pracom towarzyszyła. Starostami tegorocznych dożynek są Państwo Bożena i Paweł Świerkot, którzy symbolicznie w imieniu wszystkich rolników przyniosą do świątyni chleb i wieniec dożynkowy.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ze względu na dalszą część dożynkowego świętowania nie będzie dziś Nieszporów.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, a w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  • W czwartek powakacyjny Dzień Wspólnoty będą przeżywać Ministranci. Zachęcam do udziału nie tylko tych, którzy byli na rekolekcjach, ale wszystkich chętnych. Szczegóły – na plakacie w gablotce i naszej stronie. W I sobotę miesiąca Kapłani naszej Archidiecezji będą przeżywać Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa przed kolejnym rokiem szkolnym i katechetycznym – otoczmy ich naszą modlitwą.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza młodzież na godz. 14.00 do Katedry na powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie. W Suszcu odbędą się Sołecko-Gminne Dożynki, które rozpocznie Msza św. o godz. 13.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o Rodzinie według papieża Franciszka oraz relacja i piękne zdjęcia z pielgrzymki kobiet do Matki Piekarskiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kania, Knaś, Malcharek, Smorzik i Stebel. Dziękuję również Starostom i wszystkim ich współpracownikom za piękne przystrojenie kościoła na Uroczystości Dożynkowe.