OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2017 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, a także I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci: w czwartek i piątek od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży – w I piątek od godz. 19.15. Msza św. w ich intencji o godz. 20.00, a po niej krótkie spotkanie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej Archidiecezji.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy wyjątkowo w II piątek miesiąca – 8 grudnia od godz. 9.00.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz realizację programu duszpasterskiego, opracowanego tym razem w cyklu dwuletnim (2017-2019) pod hasłem: Duch, który umacnia miłość”. Patronem tego roku oraz naszych roratnych Mszy św. będzie św. Józef. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Caritas Polska i Instytut Myśli Schumana organizują akcję „Wigilia bez Granic”, której celem jest zaproszenie obcokrajowca mieszkającego na terenie Polski na wieczerzę wigilijną. Rodziny, które chciałyby zaprosić np. studentów, pracowników sezonowych itp. proszone są o zarejestrowanie się na stronie: www.wigiliabezgranic.com. Zapraszający zostaną poinformowani przez organizatorów akcji o szczegółach.
  • II edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 rozpocznie się w czwartek 30 listopada. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym polecam tekst o naturalnym poczuciu wstydu i czystości, o pielgrzymce Papieża do Birmy i Bangladeszu, a także informację o nowym bpie pomocniczym w Gliwicach. Jest także Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty i ciekawym artykułem o strażakach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę oraz ułożenie kwiatów składam Rodzinom: Ksiądz, Jatczak, Szymik i Król.