OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.05.2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27 maja 2018 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Duchowo łączymy się ze światem męskim, który dziś pielgrzymuje do Piekar. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę św. Jana Sarkandra, a w piątek św. Justyna oraz Dzień Dziecka.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.30. Przejdziemy ulicami: Krętą, Nierad (w kierunku Mizerowa) i wrócimy ul. Wyzwolenia do kościoła. Poszczególne ołtarze będą usytuowane u Państwa: Barteckich, Klapsia, Piszczek i Matyjaszczyk. Dziękuję za to, że chętnie się zgodzili, ale proszę również sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu dekoracji, a wszystkich parafian o przystrojenie okien naszych domów i całej trasy procesji. W tym roku będziemy gościć wśród nas ks. Władysława Kolorza, który będzie służyć w konfesjonale, wygłosi kazania i ubogaci nasza procesję.
  • Na procesję Bożego Ciała, a także w dni Oktawy tej Uroczystości zapraszam szczególnie Poczty Sztandarowe, Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Dziewczęta z gimnazjum proszę o pomoc w prowadzeniu dzieci, jak to było w latach poprzednich. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku procesji zapraszam naszych Strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
  • W tym tygodniu także I piątek i sobota miesiąca. W Dniu Dziecka od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Wszystkie dzieci zapraszam na Mszę św. szkolną, odprawianą w ich intencji. Msza św. młodzieżowa o godz. 20.00.
  • Okazja do spowiedzi w środę i w piątek od godz. 17.00, a w Boże Ciało pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W sobotę wyjątkowo na godz. 18.00 zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć oraz ciekawa rozmowa z kard. Zenonem Grocholewskim. Jest też kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek dla kibiców piłki nożnej o Mundialu 2018.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia oraz wykoszenie trawy na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Czubin, Ogórek, Wojtas i Larysz. Dziękuję również tym Parafianom, którzy nieśmiało przyłączyli się w ostatni poniedziałek do radosnego świętowania z tyską parafią św. Rodziny. Krótka relacja z tego wydarzenia oraz zdjęcia pojawiły się już na stronie internetowej. Zachęcam do naśladowania dobrych przykładów!
  • Na stronie parafialnej oraz w gablotce znajdziemy również wiele zaproszeń na imprezy w najbliższy weekend – zachęcam do skorzystania…