OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.08.2017

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 sierpnia 2017 r.

• Dziś dziękujemy Panu Bogu za plony ziemi oraz za opiekę i błogosławieństwo Boże w ciężkiej pracy Rolników. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą Państwo Renata i Benedykt Gruszkowie, którzy symbolicznie w imieniu nas wszystkich przyniosą do świątyni chleb i wieniec dożynkowy.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, głównie na podłączenie budynku Probostwa do sieci kanalizacyjnej. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Po Mszy o godz. 13.30 nie będzie Nieszporów. Zapraszam wszystkich parafian na korowód dożynkowy, w którym przejdziemy na dalsze świętowanie pod Zespół Szkolno-Przedszkolny. Również dzisiaj, o godz. 18.00 odbędzie się w kościele ewangelickim w Pszczynie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
  • Trwa XI Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony jest na plakacie w gablotce.
  • W poniedziałek wspominamy św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W środę, 30 sierpnia ministranci będą w katowickiej katedrze przeżywać swoją pielgrzymkę. Nasi ministranci, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wyjadą do Katowic o godz. 9.30.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 1 września. Zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego – pół godziny przed każdą Mszą św., a w I piątek już od godz. 17.00, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą od września ponownie wprowadzimy.
  • We wrześniu Msza św. wieczorna nadal będzie odprawiana o godz. 18.00.
  • W sobotę, 2 września, od godz. 10.00, Kapłani naszej Archidiecezji przeżywać będą w Turzy Śl. Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Zachęcamy także parafian do udziału w tej pielgrzymce do „Śląskiej Fatimy”.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza młodzież na godz. 14.00 do Katedry na powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie oraz Koncert Uwielbienia, a w parafii Kobielice odbędą się Sołecko-Gminne Dożynki, które ropocznie Msza św. o godz. 13.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Parafia Kobielice organizuje wycieczkę do Warszawy w dniach 6-8.10.2017 r. Koszt 430 zł /os. Szczegóły w gablotce.
  • Polecam prasę katolicką – do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z kultowym filmem „Misja”. Oprócz tego wiele ciekawych artykułów.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i całego obejścia na uroczystości dożynkowe składam mieszkańcom ulicy Wyzwolenia (od Suszca do kościoła) i ulicy Nierad (od Suszca do ul. Pawła Garusa).