OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.10.2019

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
27 października 2019 r.

 • Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec. Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (Różaniec o godz. 16.15).
 • W I piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Już w wigilię tego dnia, w czwartek 31.10, o godz. 16.15 chcemy wzywać orędownictwa Patronów w radosnej procesji wokół kościoła, po której odprawimy Różaniec. Dzieci zachęcam do przebrania się za postacie Świętych – najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone. Można także przynieść obraz lub figurę ulubionego Świętego. W tym dniu, o godz. 20.00 w TVP1 orędzie do Polaków skieruje Abp Wiktor Skworc.
 • 1 listopada Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. Szkolnej i Młodzieżowej – tym bardziej o 14.20 zapraszam na Nieszpory Żałobne, po których udamy się na cmentarz, by odprawić Nabożeństwo za Zmarłych ok. godz. 15.00. Można dojechać na cmentarz, ale należy parkować samochody na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej.
 • W I sobotę, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nie odbędą się spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi. Msze św. odprawimy wyjątkowo o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.15 odczytam Wypominki i odprawimy Nabożeństwo Różańcowe.
 • Okazja do spowiedzi od poniedziałku do czwartku w czasie Różańca. W kolejne dni pół godziny przed każdą Mszą św. Wypominki będą odczytywane w dni powszednie od 2 do 8 listopada 45 minut przed wieczorną Eucharystią (w niedzielę – o godz. 14.20). Bóg zapłać za pamięć o zmarłych i złożone ofiary.
 • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na renowację katedry.
 • Chorych i starszych parafian odwiedzimy wyjątkowo w II piątek miesiąca – 8.11 od godziny 9.00. Uroczystość Odpustową będziemy przeżywać 10.11.2019 r.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym ciekawy dodatek płyta DVD z filmem o św. Bernadecie. Niestety cena Gościa Niedzielnego od tego wydania  wzrosła do 6 zł. Jest także Mały Gość Niedzielny z magnesem na lodówkę i opowieściami o wybitnych Polakach.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Dyrda, Kołoczek i Gruszka.