OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2019

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
28 kwietnia 2019 r.

• Dzisiejszą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Tradycyjnie dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych.
  • Zapraszam na godz. 14.20 na Nieszpory i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek przeniesioną z Oktawy Wielkanocnej Uroczystość św. Wojciecha, w środę święto św. Józefa, a w czwartek wspomnienie św. Atanazego. Serdecznie zapraszam od środy na Nabożeństwa Majowe. W tygodniu – o godz. 17.30, w soboty – o godz. 16.30, w niedziele – o godz. 14.20.
  • W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – odnowienie Milenijnego aktu oddania Polski na Jasnej Górze. Msze św. według porządku niedzielnego.
  • W tym dniu parafia w Kobielicach świętuje Odpust, dlatego nie będzie u nas Majowego. Zapraszamy na Odpustowe Nabożeństwo w Kobielicach o godz. 15.00 i na Nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie o godz. 17.00.
  • W sobotę wspominamy św. Floriana. W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu – 10 maja.
  • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną. Cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Zapraszam na Uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 – do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem św. Izydora w intencji wszystkich Rolników.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów – m.in. o św. Faustynie i kulcie Bożego Miłosierdzia oraz o paryskiej katedrze Notre Dame i jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.
  • 18 maja br. Dzieci Pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakopanego – jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły i zapisy u pani Katechetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Wilczek, Waleczek, Otręba i Koczar.