OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10.2018

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
28 października 2018 r.

• Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe. Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W wigilię tego dnia, w środę 31.10 o godz. 16.15 chcemy wzywać orędownictwa naszych Patronów w radosnej procesji wokół kościoła, po której odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. Dzieci zachęcam do przebrania się za postacie Świętych – najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone. Można także przynieść obraz lub figurę ulubionego Świętego.
  • 1 listopada Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. O 14.20 zapraszam na Nieszpory Żałobne, po których udamy się na cmentarz, by odprawić Nabożeństwo za Zmarłych ok. godz. 15.10. Można dojechać aż do cmentarza i parkować samochody na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. W I piątek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Chorych i starszych parafian odwiedzimy od godz. 9.00. Msze św. odprawimy o godz. 8.00, 16.00 – szczególnie dla dzieci i 18.00 – zwłaszcza dla młodzieży. O godz. 17.15 odczytam kolejną część modlitw za zmarłych i odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania oraz ich Rodziców.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci i młodzieży: dodatkowo w środę i piątek od godz. 15.00.
  • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
    – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące). Wypominki będą odczytywane w dni powszednie od 2 do 8 listopada 45 minut przed wieczorną Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o zmarłych i złożone ofiary.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć Ks. Kazimierz Musioł, on również wygłosi kazania odpustowe. Zachęcam do udziału i korzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. ciekawy artykuł o odpustach i znajdziemy obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest także Mały Gość Niedzielny poświęcony głównie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Kalendarz z GN na rok 2019.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Łazarczyk, Paszek i Kudła. Dziękuję także Rodzinie Garus i wszystkim pomocnikom, którzy posprzątali i wywieźli obcięte gałęzie i krzewy. Do sprzątania przed Odpustem zapraszam w sobotę na godz. 9.00 dwie kolejne grupy Rodzin oraz wszystkich chętnych do pomocy. Wyjątkowo nie odbędą się spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi.