OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.03.2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020 r.

• Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku. Kolekta byłaby przeznaczona na potrzeby naszej Parafii… Za wszystkie ofiary docierające na parafialne konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc w związku z trwającą epidemią wydał specjalne zarządzenia odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach. Dotyczą one celebrowania Mszy świętej, Spowiedzi, liturgii Wielkiego Tygodnia, organizacji pogrzebu i uroczystości I Komunii Świętej. Koniecznie należy zapoznać się z tym tekstem (jest umieszczony w gablotce i w internecie).
  • Od 25 marca do odwołania Msze święte w kościołach całej archidiecezji są sprawowane bez udziału wiernych. Dzwon przypomina nam o tym fakcie – zamawiający intencję i wszyscy chętni mogą łączyć się duchowo z proboszczem…
  • Ofiary za odprawione intencje można przelać na konto parafii (proszę tylko czytelnie opisać) lub dostarczyć osobiście po ustaniu pandemii. Do odwołania zostaje również zawieszone sprzątanie kościoła.
  • W I piątek nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian. Szczegóły dotyczące wielkanocnej spowiedzi są zawarte w zarządzeniach Abpa.
  • Zachęcam do codziennej modlitwy w naszych rodzinach, zwłaszcza tej różańcowej, o godz. 20.30. Zgodnie z poleceniem ks. Abpa, o tej modlitwie będzie przypominał dzwon o godz. 20.15. Zachęcam również serdecznie do korzystania z obecnych we wszystkich mediach transmisji z Eucharystii, Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej czy wielkopostnych rekolekcji. Za tydzień już Niedziela Palmowa.
  • Elektroniczną wersję Gościa Niedzielnego możemy pobrać w sieci – szczegóły na stronie internetowej. Nasza kwietniowa parafialna gazetka będzie dostępna od środy, przy wejściu do kościoła.
  • Kancelaria parafialna jest nieczynna. W każdej ważnej sprawie zachęcam najpierw do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
  • Parafia, jak wielu z nas, została całkowicie pozbawiona dochodów, dlatego polecam życzliwej pamięci nasze konto parafialne. Bóg zapłać tym, którzy już zaczęli w ten sposób wspierać naszą wspólnotę.

Nr konta – ING: 20 1050 1315 1000 0023 0515 1538