OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.04.2018

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
29 kwietnia 2018 r.

• V Niedziela Wielkanocna to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Niedzielne Nieszpory na godz. 14.20.
  • W tym tygodniu rozpoczyna się już miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu (także we wtorki) o godz. 17.30, a w niedziele i święta po Mszy św. popołudniowej – o godz. 14.20. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian, zwłaszcza dzieci i młodzież, do gorliwego uczestnictwa.
  • We wtorek obchodzimy Święto św. Józefa, Rzemieślnika, jest to również dzień modlitw za bezrobotnych. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. O godz. 10.00 będziemy się modlić za wszystkich Robotników naszej Parafii. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 16.00 na koncert zespołu ze Słowacji – Kriźik & Band oraz polskiej grupy Anieli w bieli. Wstęp wolny.
  • W środę wspominamy św. Atanazego, a w czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Parafia w Kobielicach będzie przeżywać Odpust. Suma o godz. 11.00, a odpustowe Nieszpory o godz. 15.15. W naszym kościele o godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji Strażaków. Po południu zapraszamy również na Nabożeństwo Majowe u „Maryjki na Branicy” o godz. 17.00.
  •  W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam dzieci do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych odbędą się w I piątek – 4 maja, od godz. 9.00. W tym dniu wspominamy także Św. Floriana, Patrona naszej Archidiecezji – Ks. Abp udzielił dyspensy od postu jakościowego. Na godz. 20.00 zapraszam na Mszę św. młodzież naszej parafii – zwłaszcza tegorocznych maturzystów. Okazja do spowiedzi dla młodzieży – od godz. 19.30.
  • W sobotę zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi na godz. 11.00, na kolejną wycieczkę rowerową.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 10.00 zapraszam na uroczystą Eucharystię w intencji wszystkich Rolników. Za wstawiennictwem ich Patrona, św. Izydora, będziemy prosić o dobre urodzaje. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawy artykuł o kolejnej beatyfikacji świeckiej osoby pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej oraz o dyskusji na temat zmian w naszej Konstytucji. Polecam także Małego Gościa Niedzielnego, który już przygotowuje nie tylko dzieci do maryjnego miesiąca maja.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę oraz za piękne kwiaty składam Rodzinom: Klimek, Musiolik, Gruszka i Kołodziejczyk.