OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.07.2018

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
29 lipca 2018 r.

• W ostatnią niedzielę lipca usłyszymy o cudownym rozmnożeniu chleba. Oby każda Eucharystia pomnażała naszą wiarę! Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marię Liguoriego, a w sobotę św. Jana Marię Vianney’a – patrona wszystkich proboszczów.
  • W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Tradycyjnie przy prasie katolickiej będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do udziału w Eucharystii i nabożeństwach. Okazja do Spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 3 sierpnia, od godz. 9.00.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu na godz. 10.30 Ks. Abp zaprasza na koronację obrazu Matki Bożej Mikołowskiej, Matki Miłosierdzia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o kapelanach Powstania Warszawskiego, o konkordacie – po 25 latach oraz o wakacyjnych wyprzedażach. Jest także sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za piękne kwiaty składam przedstawicielkom Rodzin: Folek, Paszek i Wilczek.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.