OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2017

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

29 października 2017 r.

• Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe. Z okazji zakończenia Tygodnia Misyjnego w Muzeum Miejskim w Żorach, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie „Misyjne poznawanie świata”. Przypominam o zmianie czasu – Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Już w wigilię tego dnia – we wtorek 31.10. o godz. 16.15 chcemy wzywać orędownictwa naszych Patronów w radosnej procesji wokół kościoła, po której odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. Dzieci zachęcam do przebrania się za postacie Świętych – najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone.
  • 1 listopada Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. O 14.20 zapraszam na Nieszpory Żałobne, po których udamy się na cmentarz, by odprawić Nabożeństwo za Zmarłych ok. godz. 15.10. Można dojechać aż do cmentarza i parkować samochody na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości. 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawimy o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.15 odczytam kolejną część modlitw za zmarłych i odprawimy Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 3 listopada od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci: w poniedziałek, czwartek i piątek od godz. 16.00. Msza św. w intencji Młodzieży naszej parafii w I piątek o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi od godz. 19.15.
  • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
    – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
  • Wypominki będą odczytywane od 2 do 8 listopada 45 minut przed wieczorną Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o naszych bliskich zmarłych i złożone ofiary.
  • W sobotę przypada wspomnienie Patrona naszej Parafii, a w przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć Ks. Władysław Kolorz, on również wygłosi kazania odpustowe. Zachęcam do licznego udziału i korzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące oraz m.in. artykuł o instrukcji dotyczącej muzyki kościelnej. Jest także Mały Gość Niedzielny z dużym dwustronnym plakatem i tekstem o polskiej szkółce piłkarskiej klubu FC Barcelona. Są czasopisma misyjne. Karolowy Periodyk i Kalendarz z GN na rok 2018.
  • Dziś mamy ostatnią szansę poparcia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” – listy i sam projekt ustawy są wyłożone przy prasie katolickiej. Znajdziemy tam również kartki wypominkowe, na których możemy czytelnie wypisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Kotas, Paszkowski, Musiolik i Buchta. Do sprzątania przed Odpustem zapraszam w sobotę na godz. 9.00 dwie kolejne grupy Rodzin oraz wszystkich chętnych do pomocy. Wyjątkowo nie odbędą się spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi.