OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.06.2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
3 czerwca 2018 r.

• Dzisiaj pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość” obchodzimy XI Dzień Dziękczynienia, modlitwą otaczamy również Archidiecezjalną Pielgrzymkę Niewidomych do Piekar. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • O godz. 14.20 odprawimy Nieszpory połączone z krótkim nabożeństwem eucharystycznym i procesją teoforyczną. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbędą się nabożeństwa z procesją wokół kościoła. Do udziału zapraszam szczególnie dziewczynki z koszyczkami kwiatów oraz wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego, 7 czerwca – I czwartek miesiąca, a w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu po Mszach św. odprawimy krótkie nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. W związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. Na godz. 9.00 zapraszam Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tym dniu odbędzie się tradycyjna pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do katedry – początek o godz. 13.30. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa oraz smutny obraz polskich szpitali. Jest także czerwcowy nr Apostolstwa Chorych, parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” Rodzinom: Bartecki, Klapsia, Piszczek, Matyjaszczyk i wszystkim, którzy pomagali przygotować piękne ołtarze na Boże Ciało oraz przystroili okna swoich domów na trasie procesji. Dziękuję Strażakom za niesienie baldachimu i lampionów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem, Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Młodzieży, Dzieciom Pierwszokomunijnym oraz młodszym dzieciom, Organiście za prowadzenie śpiewu, Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję także za dokumentację zdjęciową i zamieszczenie jej na naszej stronie internetowej oraz za przekazanie pięknych kwiatów z ołtarzy do kościoła.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Musialski, Polok, Skorupka i Świerkot.