OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.09.2017

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 września 2017 r.

  • Dzisiaj w katowickiej katedrze o godz. 14.00 powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie oraz Koncert Uwielbienia. W parafii Kobielice Sołecko-Gminne Dożynki, które rozpocznie uroczysta Msza św. o godz. 13.00. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W poniedziałek o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2017/2018. W czasie tej Eucharystii chcemy szczególnie powitać Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 20.00.
  • We wtorek wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty. W piątek przypada święto Narodzenia NMP – w tym dniu po Mszy św. wieczornej odczytamy Akt zawierzenia naszej Archidiecezji oraz parafii Matce Bożej. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów oraz kandydatów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi i wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do tej grupy.
  • W sobotę, 16 września, o godz. 9.30, odbędzie się dziękczynna pielgrzymka za przyjęty sakrament bierzmowania do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. W centrum programu Eucharystia, ale także „Radosne spotkanie młodych świadków wiary”. Istnieje możliwość wyjazdu młodzieży z naszej parafii. Chętne osoby proszę o zapisanie się w zakrystii do 10 września.
  • Przypominam, że we wrześniu Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. W każdy piątek o godz. 17.00 będzie okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. szkolna.
  • W przyszłą niedzielę parafia Radostowice zaprasza na Odpust ku czci Imienia Maryi – suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00. U nas nieszporów nie będzie, ale o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odbędzie się również pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. ważna dyskusja nt. niedzielnej Eucharystii i wiele innych ciekawych artykułów. Do Małego Gościa Niedzielnego dołączony jest bezpłatny Audiobook z I cz. Quo Vadis, Jest także do nabycia wrześniowy nr Apostolstwa Chorych oraz Karolowy Periodyk.
  • Mieszkańcy Gminy Suszec mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogrodowej 22. Szczegóły w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinie Kubica.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu podjęli dzieło abstynencji, wpisali się do księgi trzeźwości i wytrwali w swoim postanowieniu.