OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.06.2019

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 czerwca 2019 r.

• W wakacyjnym czasie przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • O godz. 14.20 odprawimy Nieszpory połączone z krótkim nabożeństwem czerwcowym.
  • Zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 – w intencji ks. Proboszcza z okazji Urodzin. W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W piątek (6.07) od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian.
  • W sobotę przypada patronalne święto Apostolstwa chorych i odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Msza św. o godz. 11.00. Szczegóły na stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa i opowieść o niesamowitym życiu 100-letniego proboszcza z Rimini. Jest już lipcowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i nowe czasopisma misyjne.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom Stebel, Florczak i Matejaszczyk.