OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.12.2018

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
30 grudnia 2018 r.

  • Dzisiaj za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu polecamy Bogu wszystkie rodziny naszej Parafii. Witamy w naszej wspólnocie ks. Władysława Kolorza i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na godz. 14.30 zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
  • Jutro ostatni dzień Starego Roku – o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną oraz Nabożeństwo na zakończenie Roku 2018. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny.
  • We wtorek, w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Nie będzie Nieszporów.
  • W środę wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed poranną Mszą św. oraz – szczególnie dla dzieci i młodzieży – w piątek i sobotę od godz. 16.00 do 17.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 4 stycznia od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. W tym dniu przypada także Dies Episcopi – czyli rocznica konsekracji naszego Metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca oraz jego Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą. Po każdej Mszy św. nasi kolędnicy misyjni przedstawią Bożonarodzeniową Scenkę oraz poproszą nas o wsparcie dla dzieci w Rwandzie i Burundii.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest plan Kolędy. W niedzielę, 20 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie, mailowo lub w zakrystii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kaletka, Krzystolik, Musiolik i Wojtas.