OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.05.2020

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.

• W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Duchowo łączymy się dzisiaj z Piekarami i nieco innym przeżywaniem pielgrzymki świata męskiego. Zachęcam wszystkich do oglądania lub słuchania transmisji o godz. 13.00.
  • Do dzisiejszej niedzieli obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. transmitowanych w mediach.
  • Zostały zniesione ograniczenia liczby wiernych w kościele, ale nadal należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą zalecamy przyjmować na rękę. Znak pokoju nadal przekazujemy przez ukłon.
  • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła, Dzień Dziecka oraz Misyjny Dzień Chorych – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam zwłaszcza Dzieci. W środę wspominamy św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego.
  • W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W I piątek (5 czerwca) od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Ze względu na trwający stan zagrożenia epidemicznego nie jest to obowiązkowe, dlatego chętnych proszę o zgłoszenie do środy w zakrystii, mailowo lub telefonicznie.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawy artykuł o owocach Ducha Św. oraz o dalszej konieczności wspólnej walki z koronawirusem. Jest także Mały Gość Niedzielny, nowy nr Apostolstwa Chorych i nasza parafialna gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Szlezak, Farana i Warzecha.