OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.02.2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA
4 lutego 2018 r.

• Dziś kolekta będzie przeznaczona potrzeby naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
• Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
• W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty – będziemy błogosławić chleb, we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Scholastyki.
• Kancelaria parafialna w czasie zimowych ferii będzie nieczynna. Sprawy nagłe możemy załatwić po Mszy św.
• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W czasie Nieszporów odprawimy również krótkie Nabożeństwo w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian. Kolekta w tym będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
• Parafia w Kobielicach organizuje od 23.06 pielgrzymkę do Włoch – są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na stronie internetowej parafii Kobielice.
• Dzieci naszej parafii pilnie uczestniczące w Roratach, które napisały listy do św. Józefa otrzymały odpowiedź od Kustosza Sanktuarium w Kaliszu – można ją zobaczyć w gablotce.
• Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. Korony Chrobrego oraz o Korei, gdzie chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci. Jest także kolejny numer Apostolstwa Chorych i nasz Karolowy Periodyk.
• Serdeczne „Bóg zapłać” za demontaż stajenki i świątecznych dekoracji oraz posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gruszka, Małys, Małys i Stryjniak.