OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.08.2019

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4 sierpnia 2019 r.

  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Przy obrazie Bożego Miłosierdzia jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, a w sobotę święto św. Wawrzyńca. Zachęcam do udziału w Eucharystii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia w Rudziczce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe – Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00. U nas nieszporów nie będzie, ale o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki. W Katedrze o godz. 19.00 odbędzie się widowisko z okazji 100 Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego. Szczegóły w gablotce.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o ekonomii nieba oraz o prężnie działającej wspólnocie z Taize. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Wyjazd autokarem o godz. 6.15 spod kościoła, zapisy w zakrystii.
  • Zachęcam do korzystania z bogatej oferty festiwalu Fide et Amore. Cały repertuar znajdziemy w gablotce, na stronie internetowej i na ulotkach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klapsia, Przontka, Mocko i Przontka. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.