OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.11.2018

ODPUST KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
4 listopada 2018 r. 

  • Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszego kościoła i Parafii, polecamy wszystkich mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań, mieszkających na terenie naszej Parafii oraz zacnych Gości. Serdecznie witamy w naszym kościele Ks. Kazimierza Musioła, który wygłosi kazania odpustowe i będzie przewodniczyć uroczystej Sumie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Odpustowe Nieszpory.
  • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać poprzez spełnienie zwykłych warunków i nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych. Wypominki będą odczytywane od 5 do 8 listopada 45 minut przed wieczorną Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o naszych bliskich zmarłych i za złożone ofiary.
  • W piątek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę wspominamy św. Leona Wielkiego. Zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą Niedzielę 11.11 przypada szczególnie uroczyste Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. o godz. 7.30 w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o synodzie w Rzymie poświęconym młodzieży, o dobrej śmierci i o polskich Karmelitankach w Islandii. Jest także listopadowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, czasopisma misyjne i Kalendarz z GN.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół i całe obejście, a byli to przedstawiciele rodzin: Kubica, Dziekan, Pastuszka, Zielonka, Skrzypczyk i Koczar. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy im pomagali, pani Lidii Paszek za piękne kwiaty i Strażakom za umycie okien.
  • Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.