OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.08.2018

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5 sierpnia 2018 r.

• Każda Eucharystia to okazja do spożywania Chleba Życia. Otwórzmy serca na działanie Bożej łaski. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Śląskiego Uniwersytetu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Dziś na godz. 10.30 Ks. Abp zaprasza na koronację obrazu Matki Bożej Mikołowskiej, Matki Miłosierdzia.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Wyjątkowo pod chórem jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek święto św. Wawrzyńca a w sobotę wspomnienie św. Klary. Zachęcam do udziału w Eucharystii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na godz. 9.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Parafia w Rudziczce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe – Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00.
  • Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia. Organizujemy wyjazd autokarem, zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii – są jeszcze wolne miejsca. Zaliczkę należy wpłacić do 30 sierpnia br.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o wciąż narastającym problemie alkoholizmu w Polsce, o tajemnicy kapłańskiego powołania. Jest  także sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i nasz Karolowy Periodyk.
  • Na prośbę ks. Bpa Dariusza Kałuży nasza parafia włączy się w akcję zbierania okularów na potrzeby misji. Niepotrzebne nam okulary zwykłe i słoneczne można składać do kartonu przy prasie katolickiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za piękne kompozycje kwiatowe składam przedstawicielkom dwóch rodzin Pająk oraz rodziny Folek.
  • Dziękuję serdecznie tym, którzy w piątek – mimo upału – wybrali się do Lubomi i wzięli udział w pogrzebie ks. Zenona Czajki. Pamiętajmy o nim w naszych prywatnych modlitwach.
  • Rozpoczął się już XII Festiwal Fide et Amore – szczegółowy plan na naszej stronie parafialnej i na stronie festiwalu. Zapraszamy do udziału w koncertach i innych wydarzeniach.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.