OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.11.2017

ODPUST KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
5 listopada 2017 r.

• Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszego kościoła oraz Parafii, polecamy wszystkich mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań, mieszkających na terenie naszej Parafii oraz zacnych Gości. Serdecznie witamy w naszym kościele Ks. Władysława Kolorza, który wygłosi kazania odpustowe i będzie przewodniczyć uroczystej Sumie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Odpustowe Nieszpory.
  • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać poprzez nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych.
  • Wypominki będą odczytywane od 6 do 8 listopada 45 minut przed wieczorną Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o naszych bliskich zmarłych i za złożone ofiary.
  • W czwartek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnamy św. Leona Wielkiego, a w sobotę św. Marcina z Tours. W sobotę 11.11 przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8:00 w intencji Ojczyzny
  • W przyszłą Niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o KKK i o dobrej, chrześcijańskiej modlitwie. Jest także listopadowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne oraz Kalendarz z GN na rok 2018.
  • Bóg zapłać wszystkim, który przed Odpustem posprzątali kościół i całe obejście, a byli to przedstawiciele rodzin: Musiolik, Musiolik, Wojtas, Kaletka, Szymoszek, Orlewicz i Orlewicz. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy im pomagali i przyozdobili wnętrze kościoła w piękne kwiaty. Bóg zapłać za odnowienie figury Matki Bożej w naszej grocie.

Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.