OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.01.2019

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
6 stycznia 2019 r.

  • Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – kulminacja misterium objawienia się Słowa Wcielonego. Z tej okazji święcimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy w czasie kolędy drzwi naszych domów. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dzisiaj także obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za ks. Arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka, dlatego po każdej mszy św. dzieci przedstawią scenkę misyjną oraz zbiorą ofiary na pomoc ubogim dzieciom w Rwandzie i Burundii.
  • Parafia Suszec zaprasza dziś o godz. 12.00 na Mszę św. i koncert kolęd Chóru Pogodna Jesień, a za tydzień o godz. 15.00 na Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola w Suszcu.
  • 8 stycznia Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach zaprasza przedsiębiorców na spotkanie duszpasterskie. Temat spotkań w 2019 roku brzmi: Powołani do sukcesu. Biznes według Reguły św. Benedykta.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. O godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. o królach, którzy odwiedzili narodzonego Jezusa oraz o pięknie sakramentalnego małżeństwa. Jest też styczniowy numer Apostolstwa Chorych z pięknym kalendarzem, czasopisma misyjne i L’Osservatore Romano.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Kolędy. W niedzielę, 20 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie lub w zakrystii. Przypominam, że kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po porannej Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Szymoszek, Bednarek i Harazin. Dziękuję także dzieciom i młodzieży za przygotowanie scenki misyjnej oraz przeprowadzenie zbiórki.
  • W gablotce i na stronie parafialnej pojawił się już tradycyjnie Harmonogram odśnieżania. Dziękuję Panu Oślizlokowi i tym, którzy spontanicznie pomagali odśnieżać w ostatnich dniach.