OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.01.2018

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
7 stycznia 2018 r.

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły, a w liturgii pojawia się zielony kolor szat. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła.
  • Dzisiaj w miejsce aktu pokutnego nastąpi pokropienie wodą święconą, a jako Credo uroczyście odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Przypominam, że kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest czynna tylko w poniedziałek i środę, po porannej Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, że ksiądz ma być bogobojny oraz o bursztynowym ołtarzu w Gdańsku. Jest także styczniowy numer Apostolstwa Chorych z pięknym kalendarzem i L’Osservatore Romano.
  • Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suszcu organizuje 12.01.2018 r. wyjazd do Teatru Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie, na spektakl „Jasełka”, wystawiany przez Zespół Amatorski prowadzony przez Siostrę Jadwigę. Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu o godz. 15.00. Koszt całkowity, to 37 zł. Zapisy na autobus u Pań Joanny Dębskiej i Lidii Urbanek oraz przewodniczącego Koła Pana Józefa Kołodziejczyka.
  • Zachęcam do odwiedzenia pięknej Szopki w Katowicach-Panewnikach. Plan wszystkich Adoracji jest zamieszczony w gablotce. 13.01.2018 r. odbędzie się wyjazd członków Żywego Różańca z Suszca na adorację tego Bożego Żłóbka. Zbiórka o godz. 8.15 na parkingu przy kościele, powrót ok. godz. 14.00. Zapisy w parafii św. Stanisława w Suszcu.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Salczak, Farana i Garus.