OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.04.2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 kwietnia 2019 r.

• Witamy w naszej parafii ks. dra Piotra Krupę, Misjonarza Świętej Rodziny, który poprowadzi Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Życzymy światła Ducha Świętego oraz otwartych na działanie Słowa Bożego serc słuchaczy. Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta na każdej Mszy św. będzie przeznaczona do dyspozycji Rekolekcjonisty – jako wyraz naszej wdzięczności za trud Jego posługi. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.30 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. W tym roku przejdziemy na nasz parafialny Cmentarz i tam nastąpi zakończenie. W tym dniu odbędzie się także Ekstremalna Droga Krzyżowa Dekanatu Suszec. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl
  • W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm w czasie każdej Mszy św. (szczególnie uroczyste o godz. 10.00). O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na świąteczny wystrój kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie Ks. Abp zaprasza na godz. 14.00 młodzież do katowickiej Katedry.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły oraz dodatek – film na DVD o św. Ignacym Loyoli. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, czasopisma Misyjne i nasza gazetka. Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas małe w cenie 6 zł oraz duże po 12 zł.
  • Aby wspomóc szpitale na misjach, nasza Parafia włączy się w akcję zbierania i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego. Można go składać do 13 kwietnia br. przy budynku gospodarczym. Szczegóły w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Waleczek, Hoły i Wolnik.