OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.10.2018

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
7 października 2018 r.

• Królowej Różańca Świętego powierzamy naszą modlitwę. Otaczamy nią zwłaszcza Ojca świętego Franciszka i biskupów zebranych na synodzie w Rzymie. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. W tym dniu przypada wsp. bł. Honorata Koźmińskiego oraz 13 dzień miesiąca. Na godz. 20.00 zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
  • W przyszłą niedzielę będziemy świętować 18 Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Słowo Boże wygłosi do nas Sercanin – ks. Alojzy Malcherczyk, który poprosi nas także o wsparcie dla swojej parafii w Miropolu. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. film na DVD Sprawa Chrystusa oraz artykuł o matczynych emeryturach i różańcu, który jest również męską modlitwą. Polecam także czasopisma misyjne.
  • GOPS w Suszcu zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej potrzeby utworzenia Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych (anonimowe ankiety są wyłożone przy prasie). Szczegóły tych inicjatyw znajdziemy w gablotce i na stronach internetowych.
  • Plan Pielgrzymki do „Jerozolimy Północy” pojawił się już w gablotce i na stronie parafialnej. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w kancelarii lub u pani Grażyny Gruszki oraz wpłaty zaliczki 300 zł do 30.10.2019 r.
  • Mężczyzn zapraszamy do udziału w Ekstremalnym Męskim Weekendzie, a młodzież w wieku od 14 do 30 (zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania) zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcjach KSM w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 19-21.10.2019 r. Połowę kosztów rekolekcji pokryje parafia. Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Paszek, Brudek, Wojtyczko i Adamik.