OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.04.2018

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
8 kwietnia 2018 r.

  • Dzisiejszą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji, a przed kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka Śląskie Dzieciom z Aleppo. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Tradycyjnie dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 14.30.
  • W poniedziałek przypada przeniesiona z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zapraszam na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie odprawiana w intencji wszystkich przyjmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło. Ulotki-deklaracje są wyłożone przy prasie katolickiej.
  • W piątek od godz. 17.00 wznawiamy okazję do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – na spotkanie Dzieci Maryi.
  • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną oraz Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże objawione człowiekowi. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów o św. Faustynie i kulcie Bożego Miłosierdzia. Jest także kwietniowy nr Apostolstwa Chorych, nasz Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano oraz czasopisma misyjne.
  • Miło mi poinformować, że w ostatni piątek dwie uczennice Gimnazjum w Kryrach zwyciężyły w Konkursach o św. Janie Pawle II. W konkursie wiedzy o naszym Wielkim Rodaku I miejsce zajęła Klaudia Witała, a w konkursie wokalno-recytatorskim I nagrodę otrzymała Karolina Ziebura (pochodząca z Mizerowa). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Florczak, Stebel, Matejaszczyk i Polak.
  • „Bóg zapłać” również Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie dzisiejszej zbiórki i za wszelką pomoc w posłudze charytatywnej naszej parafialnej wspólnoty.